W dniu 8 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Ścinawce Dolnej odbył się Festyn Rodzin Zastępczych, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku. Celem festynu było propagowanie rodzicielstwa zastępczego, jak również integracja istniejących już rodzin zastępczych zawodowych, prowadzących rodzinne domy dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

Dmuchany plac zabaw, fotobudka, maskotki Myszki Mickey i Myszki Minnie, jak również zabawy organizowane przez animatorki z Bajkolandii z Nowej Rudy zapewniły dzieciakom mnóstwo uśmiechu i radości. Panie Animatorki zapewniały dzieciom liczne atrakcje m.in.: malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy taneczne, zabawy pobudzające i integracyjne. Dla uczestników festynu została również zapewniona atrakcja w postaci spaceru z alpakami z „Alpakowej Kotliny” w Kamieńcu oraz nauka gry na bębnach afrykańskich. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował również duet akordeonowy „KUBAR” z Suszyny pod kierunkiem Zygmunta Szkretki.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku pragnie serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie przy organizacji festynu:

  • Panu Maciejowi Awiżeń - Staroście Kłodzkiemu,
  • Pani Małgorzacie Jędrzejewskiej-Skrzypczyk - Wicestaroście Kłodzkiemu,
  • Panu Janowi Bednarczyk - Burmistrzowi Radkowa,
  • Pani Elżbiecie Polanowskiej - Inspektorowi ds. polityki społecznej i ochrony zdrowia w Referacie Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Radkowa,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawce Dolnej,
  • Panu Mieczysławowi Proszek.

 

W dniu 10 czerwca 2017 r. na boisku sportowym w Jaszkowej Dolnej odbył się Festyn Rodzin Zastępczych pn. „Bawmy się Razem” organizowany po raz pierwszy przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku. Celem festynu było propagowanie rodzicielstwa zastępczego, jak również integracja istniejących już rodzin zastępczych zawodowych, prowadzących rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego.