Uprzejmie informujemy, iż sekretariat Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku został przeniesiony na I piętro budynku - pokój nr 17.
Zespół ds. rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (PFRON) oraz Zespół ds. realizacji programu "Aktywny samorząd" zostały przeniesione do budynku Starostwa Powiatowego w Kłodzku przy ul. Okrzei 1, II piętro - sala posiedzeń Komisji Rady Powiatu Kłodzkiego.
Wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON oraz związane z realizacją programu "Aktywny samorząd" należy składać w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku.
Ośrodek Interwencji Kryzysowej
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Kłodzku udziela wsparcia psychologicznego osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, w tym również poszkodowanym przez powódź. Ośrodek funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach:
- poniedziałek, środa 7:30-18:00,
- wtorek, czwartek, piątek 7:30-15:30
oraz całodobowo przez 7 dni w tygodniu pod nr. telefonu: 726 130 988.
W ramach Ośrodka funkcjonują również Punkty Interwencji Kryzysowej:
- w Nowej Rudzie przy ul. Kolejowej 18 (budynek MOPS) w czwartki w godz. 15:00-17:00
- w Bystrzycy Kłodzkiej przy ul. Okrzei 15, w poniedziałki w godz. 13:00 - 15:00
- w Kudowie Zdroju przy ul. Poznańskiej 2, w środy w godz. 9:00 - 11:00
Pomoc udzielana jest bezpłatnie, bez skierowania.
Pomoc osobom niepełnosprawnym
PCPR w Kłodzku uruchamia nabór wniosków w trybie ciągłym, jednakże nie później niż do dnia 2 grudnia 2024 r. w ramach Modułu I i Modułu II programu "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi". Kierunki działań oraz warunki brzegowe i wnioski są dostępne na stronie www.pfron.org.pl
INFORMACJA
INFORMACJA
Uprzejmie informujemy, iż sekretariat Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku został przeniesiony na I piętro budynku - pokój nr 17.
Zespół ds. rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (PFRON) oraz Zespół ds. realizacji programu "Aktywny samorząd" zostały przeniesione do budynku Starostwa Powiatowego w Kłodzku przy ul. Okrzei 1, II piętro - sala posiedzeń Komisji Rady Powiatu Kłodzkiego.Wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON oraz związane z realizacją programu "Aktywny samorząd" należy składać w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku.
Ogłoszenie w sprawie zgłaszania kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Kłodzku
Ogłoszenie Starosty Kłodzkiego w sprawie zgłaszania kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Kłodzku w załączeniu.
Zarządzenie nr 78/2024 Starosty Kłodzkiego z dnia 23 września 2024 r. w sprawie powołania Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w załączeniu.
Nabór wniosków na dofinansowanie w Programie „Aktywny samorząd” Moduł II
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku informuje, że rusza nabór wniosków w ramach pilotażowego programu „AKTYWNY SAMORZĄD” Moduł II
Termin przyjmowania wniosków od dnia 10 września 2024 r. do dnia 10 października 2024 r. dla wniosków dotyczących semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025.
Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną w Systemie SOW (System Obsługi Wsparcia) pod adresem: sow.pfron.org.pl lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku, 57-300 Kłodzko, ul. Kościuszki 2, w godz. 7:30-15:30 oraz drogą pocztową na wyżej wymieniony adres.
W przypadku pytań informacji udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 tel. 74 660 9613 lub bezpłatna infolinia: 800 889 777, wspierająca użytkowników SOW, udzielająca pomocy w obsłudze programu.
Program Korekcyjno-Edukacyjny dla osób stosujących przemoc domową
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku informuje, że 15 lipca 2024 r. rozpoczyna się program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc domową. Podstawowym celem działań korekcyjno-edukacyjnych jest strategia ukierunkowana na zmianę zachowań i postaw osób stosujących przemoc domową, a także zwiększenie ich zdolności do samokontroli emocji i nauki konstruktywnego współuczestnictwa w życiu rodzinnym.
Ogłoszenie naboru na członków Komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w otwartych konkursach ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz społecznej integracji osób niepełnosprawnych
Zarząd Powiatu Kłodzkiego ogłasza nabór na członków Komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego oraz w otwartym konkursie ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych obejmujących działalność w zakresie społecznej integracji osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego.
Treść ogłoszenia w załączeniu.
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2024 zadań publicznych obejmujących działalność w zakresie społecznej integracji osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego
Zarząd Powiatu Kłodzkiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2024 zadań publicznych obejmujących działalność w zakresie społecznej integracji osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego.
Treść ogłoszenia w załączeniu.
Informacja o wynikach konkursu w załączeniu.
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2024 zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego
Zarząd Powiatu Kłodzkiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2024 zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu kłodzkiego.
Treść ogłoszenia w załączeniu.
Informacja o wynikach konkursu w załączeniu.
RAZEM ŁATWIEJ
CZUJESZ NIEMOC?
ZADZWOŃ POD BEZPŁATNY NUMER +48 800 805 600 lub napisz:
Jak pomagamy?
Zadzwoń pod bezpłatny numer: +48 800 805 600 lub napisz na adres e-mail:
W trosce o zdrowie uczniów dolnośląskich szkół, rozpoczynamy realizację programu wsparcia psychologicznego i zapobiegania samobójstwom wśród dzieci i młodzieży. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat, które doświadczają smutku, samotności, myśli samobójczych czy też kryzysu psychicznego. Ze wsparcia skorzystają także rodzice i opiekunowie dzieci, które tej pomocy potrzebują.
NIE ZWLEKAJ I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ
Program sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Zachęcam do współpracy
Marcin Krzyżanowski
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.