Drukuj

W dniu 10 czerwca 2017 r. na boisku sportowym w Jaszkowej Dolnej odbył się Festyn Rodzin Zastępczych pn. „Bawmy się Razem” organizowany po raz pierwszy przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku. Celem festynu było propagowanie rodzicielstwa zastępczego, jak również integracja istniejących już rodzin zastępczych zawodowych, prowadzących rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego.

Dmuchane place zabaw, fotobudka, maskotki lwa oraz kaczora Donalda, jak również strzelnica paintball’u zapewniły dzieciakom mnóstwo uśmiechu i radości. Dzieci mogły również skorzystać z malowania twarzy, którym zajmowały się wychowanki placówki opiekuńczo-wychowawczej z Kłodzka przy ul. Korczaka 1 pod opieką wychowawcy.

Całość festynu odbywała się przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Podzamek Boys” z Domu Pomocy Społecznej w Podzamku. Swoje umiejętności muzyczno-taneczne zaprezentowały również wychowanki Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku. Dzieci oraz opiekunowie mogli również skorzystać z poczęstunku przygotowanego z produktów przekazanych przez sponsorów.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku pragnie serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie przy organizacji festynu:

Szczególne podziękowania należy również przekazać firmom i zakładom, które sponsorowały festyn: