Drukuj

W dniu 8 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Ścinawce Dolnej odbył się Festyn Rodzin Zastępczych, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku. Celem festynu było propagowanie rodzicielstwa zastępczego, jak również integracja istniejących już rodzin zastępczych zawodowych, prowadzących rodzinne domy dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

Dmuchany plac zabaw, fotobudka, maskotki Myszki Mickey i Myszki Minnie, jak również zabawy organizowane przez animatorki z Bajkolandii z Nowej Rudy zapewniły dzieciakom mnóstwo uśmiechu i radości. Panie Animatorki zapewniały dzieciom liczne atrakcje m.in.: malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy taneczne, zabawy pobudzające i integracyjne. Dla uczestników festynu została również zapewniona atrakcja w postaci spaceru z alpakami z „Alpakowej Kotliny” w Kamieńcu oraz nauka gry na bębnach afrykańskich. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował również duet akordeonowy „KUBAR” z Suszyny pod kierunkiem Zygmunta Szkretki.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku pragnie serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie przy organizacji festynu: