Załącznik nr 7 do Zarządzenia nr 5/2019 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku
- Wniosek o przyznanie pomocy.
- Orzeczenia sądu o umieszczeniu w pieczy zastępczej lub inny dowód pobytu w pieczy zastępczej na podstawie orzeczenia sądu.
- Dowody pozwalające ustalić miejsce zamieszkania osoby usamodzielnianej przed umieszczeniem w pieczy zastępczej.
- Dowody pozwalające ustalić termin opuszczenia pieczy zastępczej przez osobę usamodzielnianą.
- Dowody pozwalające ustalić okresy pobytu w pieczy zastępczej.
- Dowody potwierdzające rodzaj pieczy zastępczej, w której przebywała osoba usamodzielniana przez opuszczeniem pieczy zastępczej.
- W przypadku informacji o przerwie w pobycie w pieczy zastępczej z powodu powrotu dziecka do rodziny, dowody potwierdzające przerwę w pobycie.
- Akceptacja opiekuna usamodzielnienia przez dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
- Oświadczenie strony o dochodach o których mowa w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), osoby usamodzielnianej, jej małżonka oraz dzieci pozostających na jej utrzymaniu (dochody z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku,), ewentualnie dowody potwierdzające wysokość tego dochodu.
- Dowody potwierdzające sytuację mieszkaniową, dochodową, majątkową lub osobistą osoby usamodzielnianej (dotyczy pomocy na usamodzielnienie oraz zagospodarowanie w sytuacji, gdy dochód przekracza kryterium dochodowe).
- Zatwierdzony przez dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie indywidualny program usamodzielnienia, opracowany przez osobę usamodzielnianą wspólnie z opiekunem usamodzielnienia lub koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej co najmniej na miesiąc przed osiągnięciem przez osobę usamodzielnianą pełnoletności, określający w szczególności: zakres współdziałania osoby usamodzielnianej z opiekunem usamodzielnienia. sposób uzyskania przez osobę usamodzielnianą wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych. pomocy w uzyskaniu odpowiednich warunków mieszkaniowych oraz w podjęciu przez osobę usamodzielnianą zatrudnienia.
- Wskazanie co najmniej na rok przed osiągnięciem pełnoletniości danych osoby, która podejmie się pełnienia funkcji opiekuna usamodzielnienia oraz pisemna zgoda ww. osoby na pełnienie funkcji opiekuna usamodzielnienia.
- Zaświadczenie stwierdzające kontynuowanie nauki w szkole, w zakładzie kształcenia nauczycieli, w uczelni, na kursach, jeśli ich ukończenie jest zgodnie z indywidualnym programem usamodzielnienia, u pracodawcy w celu przygotowania zawodowego.
- W przypadku kontynuowania nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub uczelni oświadczenie lub inne dowody potwierdzające, czy szkoła/uczelnia zapewnia nieodpłatną naukę i nieodpłatne pełne utrzymanie.
- W przypadku zmiany na tym samym poziomie szkoły, zakładu kształcenia nauczycieli, uczelni, kursu lub przygotowania do zawodu- dowody uzasadniające zmianę.
- Dowód posiadania przez osobę usamodzielnianą orzeczenia o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności lub oświadczenie o nieposiadaniu takiego orzeczenia (dotyczy pomocy na zagospodarowanie).
- Oświadczenie osoby usamodzielnianej o miejscu osiedlenia się (dotyczy pomocy na zagospodarowanie).
- Dowody potwierdzające okresy pobytu w placówkach, o których mowa w art. 88 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w przypadku informacji o pobycie w ww. placówkach.
- Dowód przyjęcia na studia wyższe lub do zakładu kształcenia nauczycieli w przypadku ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej (dotyczy pomocy na kontynuowanie nauki).
- W przypadku składania wniosku o przyznanie pomocy na usamodzielnienie w trakcie pobierania pomocy na kontynuowanie nauki dowody uzasadniające przyznanie ww. pomocy w trakcie pobierania pomocy na kontynuowanie nauki.
- Oświadczenie osoby usamodzielnianej, czy została skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.
- Dowody pozwalające ustalić, czy strona opuściła samowolnie pieczę zstępczą przed osiągnięciem pełnoletniości.
- Dowody pozwalające ustalić, czy został ze stroną rozwiązany bez wypowiedzenia z winy pracownika stosunek pracy.
- Dowody pozwalające ustalić, czy strona uchyla się od podjęcia proponowanego zatrudnienia.
- Nr konta wraz z danymi właściciela rachunku, na który mają być przekazywane środki wraz ze zgodą właściciela rachunku, jeżeli właścicielem jest osoba inna niż strona postępowania (nie stanowi dowodu w postępowaniu administracyjnym).