Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku prowadzi nabór dzieci i młodzieży do udziału w projekcie
„Wsparcie na starcie! Pomoc rodzinie oraz wsparcie pieczy zastępczej poprzez utworzenie placówki wsparcia dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku”
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Oś priorytetowa: 9 Włączenie społeczne, Działanie: 9.2 Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych, Poddziałanie: Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych – konkursy horyzontalne.
Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kłodzko w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłodzku. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowanego ze środków Unii europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w kłodzku prowadzi rekrutację dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej, zamieszkałych w Kłodzku.
Cel projektu
Głównym celem Projektu jest poprawa dostępu środowiskowych usług społecznych dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz dla dzieci i młodzieży objętych pieczą zastępczą na terenie Gminy Miejskiej Kłodzko, wzrost kompetencji kluczowych, społecznych i obywatelskich dzieci i młodzieży, zmniejszenie dysfunkcji i deficytów rozwojowych dzieci i młodzieży, wzrost samodzielności oraz aktywności społecznej dzieci i młodzieży.
Działania w Projekcie
a. utworzenie i funkcjonowanie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży,
b. realizacja usług opiekuńczych, wychowawczych oraz zajęć dodatkowych, dydaktycznych, wyrównawczych, specjalistycznych i integracyjnych,
c. realizacja zajęć integracyjnych, socjoterapeutycznych dla dzieci poniżej 15r.ż, z pieczy zastępczej,
d. poradnictwo zawodowe dla dzieci powyżej 15r.ż, z pieczy zastępczej, wsparcie usamodzielniania się.
Zakres wsparcia w ramach projektu
Zakres wsparcia w ramach realizacji Projektu obejmuje:
- zajęcia dodatkowe wspierające kompetencje kluczowe: zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki, z przedmiotów przyrodniczych, z języka polskiego, z języka obcego;
- zajęcia specjalistyczne: zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne;
- warsztaty wyjazdowe;
- treningi kompetencji i umiejętności społecznych.
Aktywna integracja o charakterze społecznym będzie prowadzona zarówno dla dzieci poniżej 15 roku życia jak i młodzieży powyżej 15 roku życia.
Udział w Projekcie jest bezpłatny. Istnieje możliwość skorzystania z usług dostępowych takich jak tłumacz języka migowego, asystent osoby z niepełnosprawnością, materiały szkoleniowe w formie dostępnej (np. elektronicznej z możliwością powiększenia druku lub odwrócenia kontrastu).
Bliższych informacji udziela Daniela Jesionek pod numerem telefonu 74 867 18 06.